Říjen 2018

Dostala jsem ránu 150 000 volt

9. října 2018 v 19:52 | lmetalgirl |  Ostatní
Samozřejmě, zabíjejí ampéry a ne volty, ale takhle je to zajímavější. Náš fyzikář nám totiž ukazoval tenhle kouzelný stroj, který vyrábí blesky.
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1342/5013/products/525990_751886355_product_large.jpg?v=1484241635

Pak nám řekl, ať se všichni pochytáme za ruce do kruhu a dva na konci ať se chytí těch kovových tyček. Prý nás to jen trochu štípne. Pak jedna spolužačka zatočila klikou a všichni dostali ránu jako sviňa. Ještě asi po pěti minutách mě pořád bolely ruce. Když dva lidé najednou řeknou stejnou věc, je to normální. Když tři, už je to zvláštní. A teď si představte 30 lidí ve stejný okamžik zařvat: "AU!" To bylo vcelku spektakulární.
A tak jsme si vyzkoušeli, jaké to je, dostat ránu 150 kilovolt. :D
Myslím, že elektrostatiku si každý z nás zapamatoval na celý život...
https://wallpaperstock.net/wallpapers/thumbs1/49155wide.jpg

Důležité oznámení

3. října 2018 v 20:53 | lmetalgirl |  Ostatní
Zprovoznila jsem svůj anglický oficiální web, který najdete na adrese https://aryaofficial.blogspot.com/ .

Jedná se o seriózní stránku se všemi novinkami, týkajícími se mého kapelního života.


Epidemie metalistů

3. října 2018 v 20:44 | lmetalgirl |  Hudba

Moribundus, tzv. "Epidemie metalistů"

Charakteristika nemoci: moribundus je zcela specifická nemoc charakteristická rýmou, kašlem, chroptěním, bolestí v krku a několika denním setkáním blízké smrti. Moribundus se objevuje na podzim v čase, kdy se nekontrolovatelně ochlazuje z 30 stupňů Celzia na nulu.

Výskyt nemoci v populaci: Moribundus je zákeřný tím, že se téměř v 70% vyskytuje u příslušníků metalového vyznání a speciálně u zpěváků zvracejících do mikrofonu (growlerů) je to až v 90%!


Léčba: Moribundus se léčí čajem z jablkových slupek, ležením v posteli zakutraný až po uši a pozitivním myslením (např. "Dnes nesmím umřít, o týden mám koncert.").

Zajímavosti: Nemocné growlery můžete podpořit finančními dary (koupě CD, účast na koncertu, darováním plyšáka...) nebo psychicky. Pacienti postižení moribundem vaši pomoc jistě ocení.
Kapela Radio Jeravan o moribundu nazpívala písničku (zřejmě s touto krutou nemocí mají hodně zkušeností):