První komerčně úspěšná black metalová kapela?

3. srpna 2018 v 10:46 | lmetalgirl |  Hudba
Článek je přiřazen k tématu "Komu dát místo v srdci?", protože mě hned napadl Immortal. O jeho současném bossovi Demonazovi si můžete přečíst tady. Demonaz se po dlouhých dvaceti letech chopil kytary a s bubeníkem Horghem vypustil do světa album Northern Chaos Gods, čímž rozechvěli srdíčka všech fanoušků a zapsali se i do toho mého. S bývalým členem Abbathem se mi nikdy nelíbili. Přišli mi jako praštěná kapela s hrozným zpěvákem komediantem.
No když jsem uslyšela první a jádrovou skladbu Northern Chaos Gods, kde Demonaz hraje na kytaru i zpívá, hned mi bylo jasné, že je to něco neuvěřitelného. Podle mého skromného názoru má mnohem lepší hlas než Abbath. Album posunulo hranice extrému. Agresivní riffy mocně zní za Horghova rychlého tempa (v Sparku poznamenali, že bubnuje jak o život) a démonické Demonazove vokály opěvují krásy permafrostu, věčného chladu a temna fiktivní země Blashyrkh.
Kdo by si byl pomyslel, že tito "bubáci" s tak extrémní muzikou dosáhnou komerčního úspěchu? Northern Chaos Gods se v Německu umístilo na první příčce, což předtím žádná jiná black metalová kapela nedokázala.
http://www.nuclearblast.de/de/data/bands/immortal/news/immortal-charts-2.jpg

https://i0.wp.com/overdrive-mag.com/wp-content/uploads/2018/07/Immortal2018e.jpg?fit=4079%2C2677&ssl=1


(Vlevo Horgh, vpravo Demonaz)

"Stojím si skálopevně za skutečností, že jsme nahráli nejlepší album v celé historii IMMORTAL. Je určitě chvályhodné mít dobrý pocit z vlastní práce, ale lepší je vědět, že moje nahrávka nakopává zadky v celém širém okolí." -Demonaz

Immortal dokázali, že bez Abbatha dokážou fungovat bez problémů, a dokonce lépe než předtím. Když se rozhodnete dát jim místo ve svém srdíčku, severští bohové chaosu vám nabídnou otevřenou bránu do Blashyrkhu a už nikdy vás nepustí.
Northern Chaos Gods je nakopávačka, která ukazuje, že Immortal se posunuli na své úrovni a jsou připravení stát se jednou z nejlepších blackových kapel.
https://s3-cdn.pledgemusic.com/artists/000/242/766/heros/desktop.jpg?t=1526053170
https://www.revolvermag.com/sites/default/files/styles/image_750_x_420/public/media/images/article/immortal2018g-web.jpg?itok=hK6s3pvI&timestamp=1530636926

Jo a mimochodem, jestli vás to nepřesvědčilo, objevili se na titulních stranách několika časopisů, v českém Sparku jim věnovali 6 stránek i megaplakát. Northern Chaos Gods vás v letním horku schladí, až budete drkotat zuby.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama