Hodnocení série Spad

31. července 2018 v 20:22 | lmetalgirl |  Knihy
1. literární fast-food 2. příjemné čtení 3. Rubikova kostka

Ještě se mi nestalo, že bych si koupila celou knižní sérii bez toho, abych nevěděla, o čem je. Tohle se mi však zalíbilo na první pohled.
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/Razova-vlna-MAIN.jpg

Autor: František Kotleta (nutno poznamenat, že se přesně neví, kdo to je)
Žánr: post-apokalyptická sci-fi
Původní jazyk: čeština
Délka: trilogie docela krátkých knížek

  • Spad (2016)
  • Poločas rozpadu (2017)
  • Rázová vlna (2018)
Česká post-apokalyptická sci-fi? Jasně, že mě to zaujalo. Hlavní postavou je David Michálek, samozvaný Admirál Armády České Republiky a hrdina z Istanbulu. Je jeden z mála, kteří pamatují třívrstvý toaletní papír s vůní heřmánku a YouTube. Proto se snaží zabránit konečnému odpálení světa a věří, že svět se může vrátit do starých kolejí. Zatím to tak však nevypadá, vše je zničené atomovou a občanskou válkou, rozšiřují se děsivé kulty a vládne chaos.
http://oic.uqam.ca/sites/oic.uqam.ca/files/images/figure_9.jpg

Ačkoliv Spad hodně lidí kritizuje, mně se to líbilo. Přečetla jsem už spoustu knih a tohle bylo speciální. Doporučuji pouze pro 15+ a myslím to vážně. Nepředstavujte si tra-la-la post-apokalyptickou sci-fi ve stylu Divergence, Spad je drsný a představuje jednu z reálných možností, jak by to mohlo vypadat po atomové válce. Radioaktivita, lidský život nemá cenu, otrokářství, patriarchát a spousta dalších věcí, ze kterých nám, rozmazleným dětem 21. století, běhá mráz po zádech. Děj je poutavý, popisy realistické (obzvlášť autorova záliba vyjadřovat zvuky citoslovci) a často i děsivé. Na konci Rázové vlny jsem brečela. Myslím, že víc k tomu říct není třeba. Františka Kotletu si zařazuji k oblíbeným českým spisovatelům hned vedle Ondřeje Neffa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama