5 metalových písniček, které zná každý

24. července 2018 v 14:50 | lmetalgirl |  Hudba
Metal je poměrně undergroundový žánr, avšak některé písničky se prodraly tak vysoko, že je zná téměř každý. Některé občas pouštějí v rádiu.

5. místo: P.O.D.-Youth Of The Nation

Tahle křesťanská kapela za svou existenci vystřídala několik stylů, dnes produkuje něco ve stylu rapu, ale hráli už i reggae a Youth Of The Nation je z éry 90. let, kdy hráli nu metal. Mohli jste ji slyšet například v reklamě na Karlovu Univerzitu, která jistou dobu běžela v kinách CinemaStar.

4. místo: Rammstein-Du Hast

Když se řekne "němčina", asi se každému vybaví právě "Du...du hast...du hast mich..." od Rammsteinů, industrial metalové smečky, která kritizuje Ameriku a libuje si v pódiové show pozůstávající z pyrotechnických efektů.

3. místo: Evanescence-Bring Me To Life

Bring Me To Life je snad nejhranější metalová písnička v rádiích. Alespoň já jsem ji slyšela už v několika mainstreamových rádiích. Společně se skladbou My Immortal tak Evanescence vylezli stupíněk docela oblíbené metalové kapely.

2. místo: Europe-Final Countdown

Europe je mnohem starší kapela, a tak Final Countdown už dnes neslyšíme tak často, ale kdysi byl v rádiu pořád. Jako glam metalová kapela svůj styl kombinovala s diskem, a tak se omlouvám všem metalistům, kteří teď nespokojeně čtou tyto řádky a říkají si: "Co tady dělá Europe?"

1. místo: Metallica-Nothing Else Matters

Já už to nemůžu ani slyšet. Metallica je všude. A myslím, že ji nikomu představovat nemusím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama