Příběh kytaristy, který nemůže hrát

19. května 2018 v 12:08 | lmetalgirl |  Hudba
Harald Naevdal se narodil 6. července 1970 v Norsku. Založil kapelu Immortal se svým kámošem Olve Eikemem v 1991. Kapela vznikla sloučením několika jiných. Vymysleli si i přezdívky: Harald je od té doby Demonaz a Olve Abbath.
Na záznamu Old Funeral bylo Abbathovi 15 let, byly to první pokusy o profesionální kapelu, avšak té úrovně dosáhli až s Immortalem.
(Demonaz. Takové dítě; a to mu bylo 18 let :D )


Na začátku Immortal neměl stálého bubeníka. Nějaký čas s nimi působil Grim.
http://1.bp.blogspot.com/-rAuqg8SuIJ0/Ud1WiNfVSBI/AAAAAAAAAS0/5-Z7MIXU4Mw/s1600/tumblr_lytzqkpA801qc6gvlo1_500.jpg
(Zleva Abbath, Grim, Demonaz)
Tvrdě makali a v průběhu několika let vypustili 3 alba. Nejvíc je proslavilo Battles In The North (1995), kterým se nesmazatelně zapsali do historie. V textech se objevuje slovo Blashyrkh, což je jméno jejich smyšlené země, kde je pořád zima a sníh.
http://2.bp.blogspot.com/-o5re0blfTDY/VkiWgXD2IJI/AAAAAAAAUjc/ercMxVEX9ZE/s1600/Encartes%2B%25284%2529.jpg
http://images.coveralia.com/audio/i/Immortal-Battles_In_The_North-Trasera.jpg

Do světa byly vypuštěny tři legendární videoklipy. V Grim And Frostbitten Kingdoms si na bicí "půjčili" Hellhammera, který však s nimi ve studiu nespolupracoval, proto je občas v klipu vidět, že do toho "nemlátí" přesně tak, jak je zvuk na nahrávce.
https://thumbs.gfycat.com/EvenCrispDormouse-size_restricted.gif

V Blashyrkh pro změnu bicí nenatočili.
(Vlevo Abbath, vpravo Demonaz)
https://pa1.narvii.com/6070/c8d09ac6cfe033f4e86709a9ddeca61793c8ec55_hq.gif

Nejvtipnější byl Call Of The Wintermoon, kde členové včetně dočasného bubeníka Kolgrima běhají po lese a nějaké zřícenině (nutno dodat, že narozdíl od předchozích klipů v létě), dělají různé grimasy, hltají oheň atd.
https://thumbs.gfycat.com/ColossalFancyHapuku-max-1mb.gif

Přibližně v tom čase se k nim nadlouho připojil bubeník Horgh.
Demonaz hrál denně až 10-12 hodin, což mu začalo způsobovat problémy. V roce 1997 nahrál Blizzard Beasts, ale díky akutnímu zánětu šlach obou rukou musel přestat hrát na kytaru. Tím se jeho post kytaristy v Immortalu skončil, protože svaly mu už nefungovali tak jako dřív, a na rychlé tempo svých písní by nestačil. Přes počáteční frustraci z ukončení své kytarové kariéry se s tím smířil.
Immortal však pokračoval dál. Abbath se chopil kytary a na baskytaru pozval Iscariaha. Demonaze nevyhodil, ale učinil ho textařem. Demonaz tedy dále aktivně působí v kapele, píše texty, dělá jim manažera a jezdí s nimi na každý koncert. Po čase si založil vlastní kapelu Demonaz, kde si sice skládá hudbu sám, ale s kytarami mu někdo stejně pomáhal. Dnes sice na kytaru může hrát, ale jen pomalu. Proto je jeho celý album March Of The Norse pomalejšího, až atmosférického ražení.
Iscariah v roce 2003 opustil Immortal a post basáka obsadil Apollyon. Abbath v interview z roku 2009 řekl, že Immortal jsou asi jediná kapela s členem, který se jen kouká z povzdálí. Demonaz prý vždy říká zvukařům, co mají dělat, aby výsledný zvuk zněl co nejlépe.
"Je jejich noční můra," poznamenal se smíchem. Abbath a Demonaz byly nejlepší kámoši, dokonce rodina, protože Abbath se oženil s Demonazovou sestrou. Abbath jako frontman a komediant byl všude, zato Demonaz byl vždy seriózní a informace o sobě nezveřejňoval. Po projektu Demonaz se zase na chvíli vrátil k hudbě, když udělal soundtrack do několika videoher.
https://beritamusikrock.files.wordpress.com/2015/08/abbath-olve-eikemo-dan-demonaz.jpg

V roce 2014 se Immortal po dlouhém čase vrhl do studia, aby nahráli nové album. Abbath se ale pohádal s Demonazem a fanoušky čekala zdrcující zpráva: s Immortalem je konec, opustili ho Demonaz i Horgh.
Abbath se však v roce 2015 objevil se samostatným projektem Abbath i novým albem se stejným názvem. Demonaz tvrdí, že na tom albu jsou věci, které Abbath ukradl Immortal, a že Immortal bude pokračovat.
A tak k radosti všech fanoušků bude nové album Immortal-Northern Chaos Gods vydáno v létě 2018.
"Abbath naše písně použil pro sebe, museli jsme začít od nuly. Proto to trvalo tak dlouho," vysvětluje Demonaz, proč nové album vychází až po devíti letech.
"Vložili jsme do toho spoustu energie," říká společně s Horghem a zdůrazňuje, že o vokály se postará on.
https://i2.wp.com/www.metalinjection.net/wp-content/uploads/2018/01/immortal-2018.jpg?fit=700%2C427
Osobně se na Northern Chaos Gods těším. Vrací se ke kořenům Immortal a Demonazovi to za mikrofonem jde zatím líp než Abbathovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama