Mladí pomáhají bezdomovcům

17. května 2018 v 16:06 | lmetalgirl |  Ostatní
V Praze se v Den vítězství 8.5.2018 pohybovali misionáři z celého světa a pražská mládež pod logem Peace Starts With Me a sbírali staré jídlo a oblečení pro bezdomovce.
Této akce jsem se zúčastnila i já. Logo jsme si "půjčili" z mírového festivalu Peace Starts With Me, o kterém si můžete přečíst tady.
Sbírali jsme jídlo a oblečení, které by se jinak vyhodilo. Bohužel ve většině obchodů a restaurací nám odmítli cokoli dát kvůli přísnosti šéfů, kteří přikazují vše vyhodit do koše. Narazili jsme ale i na majitele obchodů, kteří nám štědře dávali všechno možné: od ovsených vloček přes konzervy, polévku, pečivo, až po arabské cukrovinky. Chodili jsme i po domech a dobří lidé nám dávali oblečení. Speciálně bych chtěla poděkovat dvojici satanistů, nebo možná metalistů, kteří sice vypadali, že nebydlí ve vile, ale přesto nám dali nejvíc. Takže nakonec to bylo na několik plných pytlů, ze kterých jsme si to rozdělili do igelitek a znovu se vydali do ulic.

Pohybovali jsme se hlavně kolem Hlavního nádraží, protože je tam nejvíc bezdomovců. Byli jsme připravení, že někteří se asi nebudou správat příliš slušně, ale naše obavy se nepotvrdily. Byli nám neuvěřitelně vděční a šťastní, že si s nimi vůbec někdo popovídal. Někteří skončili na ulici jen kvůli tomu, že je nikdo nechtěl přijmout do práce kvůli nějakému postižení, i když oni pracovat chtěli. Jídlo se rozchytalo hned, až mě to překvapilo. No a pak jsme už jen rozdávali oblečení.
Na fotce je na lavičce bezdomovec, zády ke fotoaparátu stojí moje sestra, červenou tašku drží Ital Davide, ruksak má na zádech Japonec Tomo a já jsem tam vzádu mezi nimi :D
A tady jsem ve druhé řadě, druhá zprava. Tak tolik nás tam bylo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 17. května 2018 v 16:25 | Reagovat

Tak tohle je skvělý! Je super, když některým lidem nejsou ostatní lhostejní:)

2 lmetalgirl lmetalgirl | 17. května 2018 v 16:55 | Reagovat

[1]: Děkujeme! Vyřídím ostatním :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama