Květen 2018

Příběh kytaristy, který nemůže hrát

19. května 2018 v 12:08 | lmetalgirl |  Hudba
Harald Naevdal se narodil 6. července 1970 v Norsku. Založil kapelu Immortal se svým kámošem Olve Eikemem v 1991. Kapela vznikla sloučením několika jiných. Vymysleli si i přezdívky: Harald je od té doby Demonaz a Olve Abbath.
Na záznamu Old Funeral bylo Abbathovi 15 let, byly to první pokusy o profesionální kapelu, avšak té úrovně dosáhli až s Immortalem.
(Demonaz. Takové dítě; a to mu bylo 18 let :D )


Na začátku Immortal neměl stálého bubeníka. Nějaký čas s nimi působil Grim.
http://1.bp.blogspot.com/-rAuqg8SuIJ0/Ud1WiNfVSBI/AAAAAAAAAS0/5-Z7MIXU4Mw/s1600/tumblr_lytzqkpA801qc6gvlo1_500.jpg
(Zleva Abbath, Grim, Demonaz)
Tvrdě makali a v průběhu několika let vypustili 3 alba. Nejvíc je proslavilo Battles In The North (1995), kterým se nesmazatelně zapsali do historie. V textech se objevuje slovo Blashyrkh, což je jméno jejich smyšlené země, kde je pořád zima a sníh.
http://2.bp.blogspot.com/-o5re0blfTDY/VkiWgXD2IJI/AAAAAAAAUjc/ercMxVEX9ZE/s1600/Encartes%2B%25284%2529.jpg
http://images.coveralia.com/audio/i/Immortal-Battles_In_The_North-Trasera.jpg

Do světa byly vypuštěny tři legendární videoklipy. V Grim And Frostbitten Kingdoms si na bicí "půjčili" Hellhammera, který však s nimi ve studiu nespolupracoval, proto je občas v klipu vidět, že do toho "nemlátí" přesně tak, jak je zvuk na nahrávce.
https://thumbs.gfycat.com/EvenCrispDormouse-size_restricted.gif

V Blashyrkh pro změnu bicí nenatočili.
(Vlevo Abbath, vpravo Demonaz)
https://pa1.narvii.com/6070/c8d09ac6cfe033f4e86709a9ddeca61793c8ec55_hq.gif

Nejvtipnější byl Call Of The Wintermoon, kde členové včetně dočasného bubeníka Kolgrima běhají po lese a nějaké zřícenině (nutno dodat, že narozdíl od předchozích klipů v létě), dělají různé grimasy, hltají oheň atd.
https://thumbs.gfycat.com/ColossalFancyHapuku-max-1mb.gif

Přibližně v tom čase se k nim nadlouho připojil bubeník Horgh.
Demonaz hrál denně až 10-12 hodin, což mu začalo způsobovat problémy. V roce 1997 nahrál Blizzard Beasts, ale díky akutnímu zánětu šlach obou rukou musel přestat hrát na kytaru. Tím se jeho post kytaristy v Immortalu skončil, protože svaly mu už nefungovali tak jako dřív, a na rychlé tempo svých písní by nestačil. Přes počáteční frustraci z ukončení své kytarové kariéry se s tím smířil.
Immortal však pokračoval dál. Abbath se chopil kytary a na baskytaru pozval Iscariaha. Demonaze nevyhodil, ale učinil ho textařem. Demonaz tedy dále aktivně působí v kapele, píše texty, dělá jim manažera a jezdí s nimi na každý koncert. Po čase si založil vlastní kapelu Demonaz, kde si sice skládá hudbu sám, ale s kytarami mu někdo stejně pomáhal. Dnes sice na kytaru může hrát, ale jen pomalu. Proto je jeho celý album March Of The Norse pomalejšího, až atmosférického ražení.
Iscariah v roce 2003 opustil Immortal a post basáka obsadil Apollyon. Abbath v interview z roku 2009 řekl, že Immortal jsou asi jediná kapela s členem, který se jen kouká z povzdálí. Demonaz prý vždy říká zvukařům, co mají dělat, aby výsledný zvuk zněl co nejlépe.
"Je jejich noční můra," poznamenal se smíchem. Abbath a Demonaz byly nejlepší kámoši, dokonce rodina, protože Abbath se oženil s Demonazovou sestrou. Abbath jako frontman a komediant byl všude, zato Demonaz byl vždy seriózní a informace o sobě nezveřejňoval. Po projektu Demonaz se zase na chvíli vrátil k hudbě, když udělal soundtrack do několika videoher.
https://beritamusikrock.files.wordpress.com/2015/08/abbath-olve-eikemo-dan-demonaz.jpg

V roce 2014 se Immortal po dlouhém čase vrhl do studia, aby nahráli nové album. Abbath se ale pohádal s Demonazem a fanoušky čekala zdrcující zpráva: s Immortalem je konec, opustili ho Demonaz i Horgh.
Abbath se však v roce 2015 objevil se samostatným projektem Abbath i novým albem se stejným názvem. Demonaz tvrdí, že na tom albu jsou věci, které Abbath ukradl Immortal, a že Immortal bude pokračovat.
A tak k radosti všech fanoušků bude nové album Immortal-Northern Chaos Gods vydáno v létě 2018.
"Abbath naše písně použil pro sebe, museli jsme začít od nuly. Proto to trvalo tak dlouho," vysvětluje Demonaz, proč nové album vychází až po devíti letech.
"Vložili jsme do toho spoustu energie," říká společně s Horghem a zdůrazňuje, že o vokály se postará on.
https://i2.wp.com/www.metalinjection.net/wp-content/uploads/2018/01/immortal-2018.jpg?fit=700%2C427
Osobně se na Northern Chaos Gods těším. Vrací se ke kořenům Immortal a Demonazovi to za mikrofonem jde zatím líp než Abbathovi.

Mladí pomáhají bezdomovcům

17. května 2018 v 16:06 | lmetalgirl |  Ostatní
V Praze se v Den vítězství 8.5.2018 pohybovali misionáři z celého světa a pražská mládež pod logem Peace Starts With Me a sbírali staré jídlo a oblečení pro bezdomovce.
Této akce jsem se zúčastnila i já. Logo jsme si "půjčili" z mírového festivalu Peace Starts With Me, o kterém si můžete přečíst tady.
Sbírali jsme jídlo a oblečení, které by se jinak vyhodilo. Bohužel ve většině obchodů a restaurací nám odmítli cokoli dát kvůli přísnosti šéfů, kteří přikazují vše vyhodit do koše. Narazili jsme ale i na majitele obchodů, kteří nám štědře dávali všechno možné: od ovsených vloček přes konzervy, polévku, pečivo, až po arabské cukrovinky. Chodili jsme i po domech a dobří lidé nám dávali oblečení. Speciálně bych chtěla poděkovat dvojici satanistů, nebo možná metalistů, kteří sice vypadali, že nebydlí ve vile, ale přesto nám dali nejvíc. Takže nakonec to bylo na několik plných pytlů, ze kterých jsme si to rozdělili do igelitek a znovu se vydali do ulic.
Pohybovali jsme se hlavně kolem Hlavního nádraží, protože je tam nejvíc bezdomovců. Byli jsme připravení, že někteří se asi nebudou správat příliš slušně, ale naše obavy se nepotvrdily. Byli nám neuvěřitelně vděční a šťastní, že si s nimi vůbec někdo popovídal. Někteří skončili na ulici jen kvůli tomu, že je nikdo nechtěl přijmout do práce kvůli nějakému postižení, i když oni pracovat chtěli. Jídlo se rozchytalo hned, až mě to překvapilo. No a pak jsme už jen rozdávali oblečení.
Na fotce je na lavičce bezdomovec, zády ke fotoaparátu stojí moje sestra, červenou tašku drží Ital Davide, ruksak má na zádech Japonec Tomo a já jsem tam vzádu mezi nimi :D
A tady jsem ve druhé řadě, druhá zprava. Tak tolik nás tam bylo!

Peace Starts With Me report

1. května 2018 v 19:48 | lmetalgirl |  Ostatní
On Saturday 28th April I joined a Youth and Students for Peace discussion in Vienna, in Stadthalle. There were people from 50 countries. We were parted into 12 topics, I chose Peace and Education. The groups in every topic discussed about three questions, which you can read also with the voting results here. Some people had motivational speeches. I personally liked the short, but easy-to-understand speech of Ali Can. He showed us some tips to meditation as well.
http://cdn4.spiegel.de/images/image-1045223-640_panofree-kvcf-1045223.jpg

But the most touching speech had Sun Jin Mun. She told us about global problems and how to stop them, or at least slow them down. We can´t save the world if we can´t love our neighbours, family or even ourselves. The peace starts with us, and that was the main topic of the next day´s festival.
https://i0.wp.com/familyfedihq.org/wp-content/uploads/2018/02/sjn223.jpg?resize=520%2C245

In the hot sunny day is the nearest area of Stadthalle full of foreigners. Immigrants? No way! This amount of people came from the whole world to Peace Starts With Me festival. They sit on the grass and wait in the park for hours before the beginning. When we can finally go inside, the security makes us throw away big bottles. What´s the problem? I sit quite near the stage and see a big logo and languages of translation. There´s only Korean, Japanese, Russian and Albanian.
https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/31444678_1808664985856954_8559541215234112388_n.jpg?_nc_cat=0&oh=4bd414a68ff3266e12dcd4a90d1f5886&oe=5B4E9E58

I don´t speak any of those languages, but I´m lucky that I speak English and German. However, what about the others? Czechs for example took there their own translator. Before the beginning I had met a buddhist monk. I think I´ve seen there leaders of nearly every religion.
The cultural program was full of music and dance, but in my opinion...too long. The most beautiful was the girl singing in arameic language. I literally cried. It was one of the most beautiful things I´ve ever heard, seriously. I looked forward to the speech of Hak Cha Han Mun. I wasn´t disappointed. Although I had to look at the subtitles which were quite chaotic (English was changing to German, so many people already forgot what was written in the last sentence). The cultural point that ended the festival was amazing Yolanda Adams. Honestly I didn´t think that I would enjoy a gospel singer. I was wrong. At the end sang everybody of 10 000 people who were there. The touched crowd turned on lights at their mobile phones.
On Monday was a special celebration with another speech of Hak Cha Han Mun. However, this time were no subtitles. So I had to put on earphones, listen to the English translation and translate to Czech. At the end the Czech translation was maybe 5 sentences later than the speech of Mrs. Mun. :D
I liked it. At least I tried how good am I in translating. :)
AAAND remember: Peace Starts With YOU!