Březen 2018

Burgr se předvedl

5. března 2018 v 16:56 | lmetalgirl |  Hudba
Další recenze jednoho nového videoklipu, tentokrát od Dimmu Borgir.
https://g.acdn.no/obscura/API/dynamic/r1/ece5/tr_480_253_l_f/0000/rome/2017/5/19/9/1495179098833.jpg?chk=85CA7D

První dojem byl dobrý. Interdimensional Summit je typický blackový název, připomíná mi některé názvy písniček od Darkthrone nebo Carach Angren (čili náhodné seskupení cizích slov).
Synťák zhurta spustil, nebylo to až tak špatné. Shagrath odzpíval první sloku, pořád to nemělo takové "koule", jenže pak nastoupil sbor a děsivě si to šinul. A pak to vygradovalo do překvapivě zpěvného a zapamatovatelného refrénu. Celkově hudebně to nakonec zní jako směs všech možných žánrů. Melodic death metalové riffy, Shagrathovo blackové vrčení, symfonické části, refrén jako z Nightwish, industrialové prvky. V komentářích se pak kvůli tomuhle objevuje spousta negativních názorů. Mně to nevadí, všechny možné žánry metalu už byly vymyšlené, tak je čas je kombinovat, ne? Tundra Leech od Darkthrone taky není ultra KVLT black metal, tak co řešíte? Hudba se vyvíjí, nemůže znít stejně jako před 20 lety. A že to zní jako Nightwish? A co jako? Všechny kapely po sobě opakují.
Hudebně tedy Burgríci udělali dojem. A to neříkám jen tak. Sice jsem je trošku zkritizovala, ale bez jakýchkoli předsudků bych jim dala 10/10. Pozor, jen za hudbu. Teď ale zhodnotím videoklip.
http://www.metalsucks.net/wp-content/uploads/2018/02/dimmu-borgir-interdimensional-summit-video.jpg

Dimmu Borgir stavili na jednoduchost. Pára, svíčky a kapela. Čekala jsem epické záběry. Nedočkala jsem se. Existuje tolik způsobů, jak to natočit efektně! Místo toho vůbec nebylo vidět Shagrathovu přednost (vlasy, co jiného myslíte?) a přehnaně krát se na záběru objevoval plešatý kytarista strouhající nejrůznější grimasy s krkem permanentně vyseknutým na pravou stranu. Bubeníka jsem si ani nevšimla, občas se tam objevil klavirista. A pak,třešnička na dortu: třímetrový pentagram se rozblikal jako disco koule. Tak to mě dorazilo Smějící se.
Takže hudebně super, video trochu pokulhává. Nějak se jim asi nechtělo do podobných věcí jako k Dimmu Borgir nebo Gateways.
Co myslíte vy?