Zlatý muž

1. února 2018 v 19:27 | lmetalgirl |  Hudba
Nečekejte žádný dvojsmysl. Řeč je o německém hudebníkovi jménem Axel Goldmann, neboli "zlatý muž". A zlaté kadeře věru má.


Dělá moderátora v Berlínské metalové televizi a hraje v kapele We Butter The Bread With Butter na baskytaru. Proslavil se však metalovými covery německých popových nebo rapových písniček. Příliš se to od originálu neliší, ale musím přiznat, že s elektrickými kytarami a Axelovým hlasem to zní mnohem líp. Nečekejte blití, neumí totiž growl. Proto si na cover Falca pozval zpěváka z We Butter The Bread With Butter, který mu tam občas něco zařve. V písničce se zpívá: "Hörst du die Stimme der dir sagt: OUT OF THE DARK?" (Slyšíš ten hlas, co ti říká: Out of the Dark?)
A někdo do komentářů napsal: "Jak by ho neslyšel, když mu to tam řve do ucha?!"
http://ytimg.googleusercontent.com/vi/62QTrntbrKs/maxresdefault.jpg

Podle mého názoru má Axel ale mnohem lepší písně, než je Out of the Dark.

1. Verdammt, ich lieb´dich

Tahle moc povedená, až popově znějící písnička (no aby ne, když originál je pop?) s lehkou melodii se vám rychle zavrtá pod kůži a refrén si budete zpívat už po prvním poslechu. Nechybí vzdušně lehké, ne příliš upištěné kytarové sólo, chraplavé sbarvení zpěvu v slokách a andělsky vyřčená slova "Und ich denke schon wieder nur an dich" během uvolněné několika sekundové pauzičky ticha, aby následovala várka riffů. S klipem nemám problém, cyklus hádek a usmíření s milovanou osobou se k textu hodí. Axel se s kloboučkem na hlavě a lahví piva v ruce korzuje po nočním Berlíně, až skončí v jakémsi baru s kytarou v ruce.

2. Chabos wissen, wer der Babo ist!

Po ploužáku Verdammt... jen téměř 2 a půl minutový cover rapového interpreta HAFTBEFEHL je pořádný nářez. Axel rapuje jako ze samopalu a přitom seká thrash metalové riffy. Přestože německy něco umím, nerozumím téměř jedinému slovu. Avšak, název písně se v textu opakuje dostatečně, takže po náhlém konci videa mám v hlavě jen Chabos wissen wer der Babo ist! Jisté napodobení rapových klipů se tady dá pozorovat, ale Axel ho vyvážil heavy metalovým imidžem.
Doufám, že Goldmann udělá i další :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama