Vnořte se do katarze

6. ledna 2018 v 16:01 | lmetalgirl |  Hudba
Řeč je o novém albu Catharsis od Machine Head, které vyvolalo docela slušný rozruch. Je totiž méně rychlé a méně brutální než ty předchozí. Lidé reptají, když všechno zní stejně, i když je to jiné. Robb Flynn si ale za zvukem nového alba stojí a tvrdí, že jednou za čas se to musí měnit.
A teď k videu Catharsis (i když vypustili i jiné).
Můj osobní dojem je pozitivní. Zní to jako pop šmrncnutý se starou Sepulturou. Asi jako něco, v co se mohli vyvinout Amaranthe. Vyšel z toho přímo vzor pro melodické kapely.
http://loudwire.com/files/2017/12/Machine-Head-Catharsis-Video.png

Video začíná trochu psycho výjevem, mumie a tančící ženy. K tomu ale kontrastně hraje něco ve stylu intra, klavír a tlumený, upravený Robův hlas. Najednou se hrnou kytarové riffy a'la Megadeth a zpěv jako z Linkin Parku. Dlouho ale tahle ukolébavka netrvá, Rob skáče do svého typického naštvaného křiku. Překvapivě se střídají dva refrény, jeden čistým hlasem, a druhý o hodně drsnější, valící se v opakujícím se textu "Can you feel my catharsis?!". Video je jedno z těch, které tak docela s textem nesouvisí. Tanečníci totiž představují Hirošimu a Nagasaki. V zpomalených záběrech se střídá bezmocnost a svoboda. Písnička končí silným a jasným výkřikem.
https://media.giphy.com/media/3ohs7QeXoMPc6bXOzC/giphy.gif

Nejzajímavější okamžik je, když na Roba padají lupínky růží, totiž odzadu. Zdola nahoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama