Leden 2018

Vnořte se do katarze

6. ledna 2018 v 16:01 | lmetalgirl |  Hudba
Řeč je o novém albu Catharsis od Machine Head, které vyvolalo docela slušný rozruch. Je totiž méně rychlé a méně brutální než ty předchozí. Lidé reptají, když všechno zní stejně, i když je to jiné. Robb Flynn si ale za zvukem nového alba stojí a tvrdí, že jednou za čas se to musí měnit.
A teď k videu Catharsis (i když vypustili i jiné).
Můj osobní dojem je pozitivní. Zní to jako pop šmrncnutý se starou Sepulturou. Asi jako něco, v co se mohli vyvinout Amaranthe. Vyšel z toho přímo vzor pro melodické kapely.
http://loudwire.com/files/2017/12/Machine-Head-Catharsis-Video.png

Video začíná trochu psycho výjevem, mumie a tančící ženy. K tomu ale kontrastně hraje něco ve stylu intra, klavír a tlumený, upravený Robův hlas. Najednou se hrnou kytarové riffy a'la Megadeth a zpěv jako z Linkin Parku. Dlouho ale tahle ukolébavka netrvá, Rob skáče do svého typického naštvaného křiku. Překvapivě se střídají dva refrény, jeden čistým hlasem, a druhý o hodně drsnější, valící se v opakujícím se textu "Can you feel my catharsis?!". Video je jedno z těch, které tak docela s textem nesouvisí. Tanečníci totiž představují Hirošimu a Nagasaki. V zpomalených záběrech se střídá bezmocnost a svoboda. Písnička končí silným a jasným výkřikem.
https://media.giphy.com/media/3ohs7QeXoMPc6bXOzC/giphy.gif

Nejzajímavější okamžik je, když na Roba padají lupínky růží, totiž odzadu. Zdola nahoru.