Spor nad nebohým

18. července 2017 v 19:40 | lmetalgirl |  Hudba
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b4/32/a9/b432a9a9dafbc8a11bf373c64c43d7d6.jpg

Tohle je jedna z jeho nejstarších zveřejněných fotek (protože ještě neměl vlasy nabarvené na černo). Aby jste pochopili, připojím vlastní překlad odseku z knihy Lords of Chaos, ve kterém se píše, jak vypadal:
Vždy byl v černém od hlavy po paty, přebarvil si i vlasy na černo pro větší efekt. Pěstoval si dlouhé aristokratické vousy a nosil vysoké boty až ke kolenům. Jeho černá kožená bunda byla zdobena plackama.
Řeč je o Øysteinovi Aarsethovi (22.3. 1968 - 10.8. 1993). O jeho dětství toho příliš nevíme (nic), v roce 1984 založil kapelu Mayhem. Původně to byla kapela hrající jen písně jiných kapel, hlavně Venomu a Hellhammeru. Název Mayhem je podle písně Mayhem with mercy od Venomu. Aarseth si nejdřív říkal Destructor, pak to ale změnil na Euronymous, což je zkomolenina jména Eurynomos (píseň od Hellhammeru).
https://40.media.tumblr.com/1a8cce3e710119100a40d14ea94ab473/tumblr_o0vfspdzgj1rhrprlo1_500.jpg

Zleva Euronymous, Necrobutcher (Jørn Stubberud) a Manheim (Kjetil Manheim). Na dolním obrázku přesně opačně.
https://c1.staticflickr.com/5/4129/4953555441_ea2cedc564_b.jpg

Bubeník Manheim je ale brzy opustil. Basák Necrobutcher společně s kytaristou Euronymem doteď zkoušeli i vokály, ale řekli si, že lepší bude najít nějakého zpěváka. A tak se do kapely dostává bubeník Hellhammer (ano, přesně to samé jméno jako ta kapela, jeho vlastní jméno zní Jan Axel Blomberg) a zpěvák Dead (Per Yngve Ohlin). Tím se vše změnilo. Stali se tak brutální kapelou, že je nechtěli ani v nahrávacím studiu.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/f8/60/13/f860130a6925e58f1d4ca3d5605b32c6--metal-bands-black-metal.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-g2Rvmh0FBvA/Utk17fC1P7I/AAAAAAAABpM/8TsDCos4zm0/s1600/image.jpg

Deadův příběh by byl na další článek, proto ho s prominutím vynechám, jakoby tam ani nebyl. Euronymous vlastnil obchod Helvete, kde prodával hlavně CD, stalo se to místo setkání s jinýma kapelama.
http://photos.geni.com/p13/42/7c/54/16/5344483aee0c1c29/_ystein_aarseth_2_large.jpg

Zpřátelenou kapelou byly např. Darkthrone (Fenriz a Nocturno Culto). Další osoba, kterou v Helvete bylo často vídat, byl Kristian Vikernes, který si říkal Varg Vikernes, nebo Count Grisnakh. Má kapelu Burzum, je jejím jediným členem. Jednou řekl, že nikdy nebyl velký metalista, ale skinhead a neo-nacista. No v době přítelíčkování s Euronymousem se zdá, že se tvářil jako velký metalista. I když neumí (aspoň v té době neuměl) dobře hrát na kytaru ani baskytaru. Kytarové sólo pro jeho nejslavnější písničku War mu musel zahrát Euronymous.
https://cdn.meme.am/cache/instances/folder190/500x/39452190/-sudden-clarity-clarence-the-solo-in-war-by-burzum-is-actually-played-by-euronymous.jpg

Mezi Euronymem a Vargem vznikaly hádky. Častokrát pro kraviny. Euronymous například označil Vargovu písničku Ea, Lord of the Dephts za Ea, Lord of the Deeps, z čehož plyne jen to, že neuměl dobře anglicky. Prý měl i ADHD, to by vysvětlovalo jeho netrpělivost a výbušnost, díky které se i ocitl na krátký čas ve vazbě za to, že hodil skleněnou lahev po člověku, který na autobusové zastávce zíral na jeho holku.
Každopádně, vyvrcholilo to tím, že se rozhodl Varga zabít, prý mu lezl na nervy. Vargovi zas lezl na nervy Euronymous, a tak se ho rozhodl zabít dřív. Ve tři ráno se objevil před panelákem, kde Euronymous bydlel, a zazvonil. Rozespalého Euronyma vytáhl z postele pod záminkou vyřešení nějaké smlouvy, a zavraždil ho. Na jeho těle se našlo 23 bodných ran, Varg však tvrdí, že většinu způsobilo rozbité sklo, na které Euronymous spadl. Avšak vyšetřování trvalo dost dlouho, a já si myslím, že by specialista rozeznal bodnutí nožem (i když kapesním) od zranění sklem. Pokud tedy Euronymous spadl na sklo, určitě by měl v sobě napíchané sklené kousky. To přece jen tak nevypadne (ty větší ano, ale ty maličké se musí vybrat). O ničem takovém se nemluví, skonstatovány byly jako bodné rány. A teď si to představte. Několik hodin jedete do místa bydliště svého přítele, který podle slov dalšího přítele vás chce zabít, a tak ho jedete zabít dřív. Normální člověk by snad vychladl, rozmyslel si to do rána. Ne. Varg jede dál a dorazí ve tři ráno. Všude je tma a ticho, zazvoní. Uvidí pak Euronyma (prý byl jen ve spodním prádle). Nezlituje se, nepokusí se to s ním vyřešit rozhovorem. Zabije ho, protože ho prý vyděsil nůž, který měl Euronymous na stole. To je už trochu divné, pořád se to ale dá vysvětlit z obavy o vlastní život a náhlým hněvem (náhlým=de facto několika hodinovým až několika dnovým). Uštědří mu 23 ran kapesním nožem, který byl prý i tupý. Euronymous okamžitě umírá po ráně do hlavy, Varg svůj nůž prý zabodl tak hluboko, že si musel pomoct nohou, aby ho vytáhl. Tak to je bizard. Představte si tu sílu, kterou musel vynaložit na tak hlubokou ránu tupým kapesním nožíkem. Musel být buď neskutočně naštvaný nebo vyděsený, nebo to je psychopat. Zabil svého přítele. Necítili byste se zdrceně? Co udělal Varg na soudu? Usmál se.
https://68.media.tumblr.com/11fd0f1c76bd9e0f3fbad78fc69798cd/tumblr_mop3emyb3m1rxmrjuo1_500.gif

A teď když vidím, jak všichni obhajují Varga, že "Euronymous byl arogantní idiot, Varg se jen bránil", nejde mi to do hlavy. Možná byl arogantní idiot, to jo, ale taky to byl hudební génius. Že plánoval Vargovu vraždu? Všichni znají jen Vargův názor, ne Euronymův (protože je mrtvý, sakra). Co když to řekl jen v hněvu, nemyslel to vážně? Možná za to mohlo jeho ADHD.
Souboj Varga a Euronymouse mi připomíná Hitlera proti Stalinovi. Varg je neo-nacista, Euronymous byl komunista. A tak jako Hitler zradil Stalina, tak Varg zabil Euronyma.
Proč ho lidé podporují? Vraha? Hm? A nenechají Euronyma na pokoji ani po smrti. A to je, prosím, už 24 let.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/a1/b0/d1/a1b0d1b9ab19accfe5ea60817a78e89f--black-metal-musical-instruments.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angie Angie | Web | 19. července 2017 v 17:58 | Reagovat

Pravda ako to skutočne medzi nimi bolo vedeli len Varg a Euronymous. Viem že o tejto teme natočil Varg aj video na youtoube. Ak by ta to nahodou zaujimalo https://www.youtube.com/watch?v=yzQiKFxDBII =))

2 lmetalgirl lmetalgirl | 30. července 2017 v 14:07 | Reagovat

[1]: no veď práve, že to, kto mal v skutočnosti pravdu, sa už nikto nedozvie. Ja som sa len snažila ukázať celú situáciu z druhej strany

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama