Květen 2017

Když se dívají všichni

25. května 2017 v 16:27 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Teď už se všichni dívají na všechno. Když se nad tím tak zamyslíte, už neexistuje "když se nikdo nedívá". Všechni ti "králové a královny" sociálních sítí o sobě zveřejňují téměř vše. Když už v nejmenovaném časopisu Popcorn byla výzva "Odfoť se po probuzení a hned si udělej selfíčko a hoď ho na Instagram", obočí mi snad vyletělo až na vrch hlavy. Všichni se fotí, kde všude byli, co jedli, a kolikrát tam byli na záchodě, jakoby to někoho zajímalo. A ono i zajímá! Proč by tyto hvězdy měli tisíce followerů, odběratelů a shlédnutí na YouTube (narážím na YouTubery-taky vlastně dělají jen ty největší kraviny, které člověk ani nepotřebuje vidět: jak tam někdo žere sladký z krajiny blábláblá nebo jak si někdo koupil novou kabelku)? Připomíná mi to film Kruh. Kdo není na sociálních sítích a nesdílí, co všechno dělal, jakoby neexistoval.
Když jsem před dvěma lety řekla, že nevím, jak se dělá selfie, už jsem byla divná. Každý, kdo nepluje s davem, je divný. Pamatujete si ještě někdo Gangnam Style? Kdysi to běželo v rádiu, v televizi každý den, dnes si na to nikdo ani nevzpomene. Nebo nedávno byly plné ulice "pokémonistů" s mobilem v ruce, a jak se o tom přestalo mluvit, ulice se znovu vyprázdnily.
Když se nikdo nedívá. Upravila bych to na: když se dívají všichni. Před (nevím přesně) sto lety bylo na ulici neslušné, když se zamilovaný pár líbal. Teď to nikoho nepřekvapuje. Téměř všechny tabu se mění v přípustné. Například homosexualita byla kdysi dávno zločin a teď je to už nejen normální, ale i trend, řekla bych. Však lidi si řeknou: "Proč bych to nezkusil?"
Vždy se mi tak trochu hnusilo jít s davem. Ale to je už asi spíš moje povaha. Když si spolužačky vyloží pravou nohu (na tu spodní tyčku židle), já levou. Když jsou všichni Beliebeři, já metalistka. Mezi metalisty, když všichni poslouchají Sabaton, tak já ne. Když se všem líbí hezké počasí, mně déšť. Když se najde člověk, kterému se líbí déšť, mně se víc líbí dusivé počasí před dešťem. A když je na blogu téma "když se nikdo nedívá", píšu "když se dívají všichni". Smějící se