Březen 2017

Opustila jsem svou kapelu

27. března 2017 v 18:44 | lmetalgirl |  Hudba
No tak jako...moje nikdy nebyla :D ale už jsem dlouho nenapsala nový článek (odrazilo se to i na návštěvnosti: ze 72 na 0) a celkem hodně se toho událo.
Po odchodu z Jerevanu se cítím hrozně vesele. Nic mě netrápí, kdy mám volný víkend a kdy ne, nesmrdí mi vlasy od cigaretového kouře vznášejícího se v různých klubech, nemusí mě trápit složité texty a chodím dřív spát (pochopí hudebníci, kteří chodí hrát do vzdáleného města, hrají o půlnoci a domů se dostanou takřka nadránem). Slíbila jsem nahrávku jedné kapele, ale asi to nedopadne, neboť jsem zas nemocná a jako na potvoru mi to chytilo trochu i hlasivky. A tak kreslím a fotím...
Tady to X je návrh na kérku pro příznivce Straight-Edge, neboli odpůrce drog (nejen drog jako drog, ale i alkoholu, kouření, třeba i kávy...).

A podařilo se mi zahlédnout kozla z přebalu Bathory :D
http://www.chamber83.ru/published/publicdata/TECHNONEW/attachments/SC/products_pictures/BATHORY%20LOGO.jpg

Když už mluvím o mém profilu na deviantartu, kde moji tvorbu najdete (lmetalgirl.deviantart.com), jeden z mých sledovatelů si říká zhe-holti. Před nějakým časem mi napsal, zjistila jsem, že je to Rus, a že dělá krásné modely ze dřeva a modelíny nebo co to vůbec je, a celkem ujde i jeho kreslení.

No a teď jsme se našli i na Instagramu a tak jako jsme si psali. Oba jsme nemocní :D přátelé v neštěstí. Akorát v Rusku je teď asi větší zima než tady. Holti natáčí i videa (samozřejmě rusky, takže nerozumím), kde ale celkem kritizuje Rusko, a tak se bojí, že kdyby odhalil, jak vypadá, tak by ho zavřeli. Takže na každém videu má šátek a sluneční brýle.
Když se řekne Rus, každý si představí mimo jiné alkohol. Holti je ale Straight-Edge (i když o tom ani sám neví, neboť neumí moc dobře anglicky). Hraje dobře na heligonku, špatně na kytaru a trochu líp na baskytaru a normálně na keyboard. Proč to všechno říkám? Možná se dočkáte našeho společného coveru ;)

Zakázané éčka v Coca-Cole

12. března 2017 v 15:28 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Tohle bude drsné. Kam kráčíš, člověče nešťastná? Asi jste si všimli poslední reklamu na Coca-Colu s 0 procenty cukru. Každý je hned "Jůůů, to chci! Cukr je špatnej!"
Ha. Ha. Ha. Místo toho tam jsou umělá sladidla, která můžou být i horší než cukr. Teď vám to dokážu.
Koupila jsem si tedy Colu bez cukru. Na mobilu mám aplikaci se seznamem všech konzervantů, neboli éček. Očekávala jsem, že místo cukru tam uvidím sladidla acesulfam K a aspartam. Běžně prodejné a hlavně levné sladidla. Taky že tam byly. Acesulfam K je syntetická látka. Existuje podezření na její nežádoucí účinky, no zatím nebyly dokázány. Má schopnost zvýraznit chuť jiných sladidel. Aspartam to samé, ve větším množství vyvolává bolesti hlavy, pupínky, poruchy chování. Nedoporučuje se dětem, těhotným ženám. Dále kyselina fosforečná. Při běžné konzumaci neškodná, při vyšších dávkách může omezovat příjem vápníku. A to nejlepší nakonec:
CYKLAMÁT SODNÝ. 50 x sladší než cukr. Má schopnost podporovat karcinogény, jeho používání je zakázáno. Cola si ho ale vesele obsahuje. Nevěříte? Koukněte si složení. A nebo na oficiálních stránkách Coca-Coly je složení přímo napsáno. Sice anglicky. Cyklamát sodný je tam napsaný Sodium Citrate.
Píšou tam, jak chtějí tímto omezit lidskou konzumaci cukru a narvou tam zakázané éčko 50 x sladší než cukr. Absolutně efektivní. *sarkazmus*
Mimochodem, porovnávala jsem to s Pepsi. Tu mám taky doma a poctivě jsem hledala éčka. Kyselina fosforečná, ta tam je taky. Zbytek nic. Jen spousta cukru, a ani jedno další éčko. E150 d se bát nemusíte. To je jen karamel. Takže Pepsi je lepší. Ale to je porovnávání jako "horší než horší", takže já když už chci něco s tou kolovou příchutí, tak si udělám takovou mojí směs "dětská kola". Napustím si třetinu Pepsi nebo Coly a zbytek čistá voda. Sice to pak má divnou barvu a když jsem to nechala ochutnat některým lidem, absolutně jim to nechutnalo, ale já už jsem si na vodovou kolu zvykla. Nemám tam bublinky, je tam trochu té chuti koly...ale úpřimně, lidé, kteří pijí jen tu čistou kolu/kofolu, říkají, že to chutná hnusně. :D
Co si myslíte vy? Zkusili by jste to?

Co poslouchám mimo metalu

9. března 2017 v 19:01 | lmetalgirl |  Hudba
Začnu svými novinkami. Při psaní všemi deseti (i tohle píšu všemi deseti) mám zatím nejnovější rekord 191 čistých úhozů :). Tak...jen se učím, no :D
Stavila jsem se, že půl roku nebudu poslouchat metal. Celkem mi to jde. Zapla jsem telku, šla tam reklama na nějaký romantický seriál...a co hrálo v pozadí? Metallica. Koukali jsme na Nebezpečné vztahy...a kdo tam byl? Metalisti/rockeři, kteří na své "seanse" kradou vzácného černého kohouta :D a tak dále.
A teď přímo k článku. Co tedy vlastně poslouchám, když nemůžu metal?

SKA

Jojo, na Polemic nedám dopustit. To je hudba mého dětství! Tohle není přímo jejich typický song, typičtější je třeba Komplikovaná, Fred Kingston.

Techno

Já bych na sebe nikdy neřekla, že by mě bavilo techno. A jéje, některé jo! Neříkám, že se v tom vyznám, a že všechny následující skladby jsou "hardcore techno", ale jsou to prostě parádní písničky :D já si nemůžu pomoct. Gigi má více dobrých písní, ale The Riddle mi připadá hodně veselá, tak tady ji máte. Další je Eiffel 65-Blue. Tu melodii jsem dlouho znala, ale až teď vím, odkud. Poslední je spíš takový rap, nebo co. Je to starší než já, vlastně jsem se k Freestylerovi dostala přes Children of Bodom."Kolotočářské"

Takové ty, které pouštějí na poutích, ale ne z rádia :D tak asi tak mi připadá Colonia. Tuhle písničku poslouchám od dětství :D ta paní zpěvačka mi připadala hrozně ošklivá, sorry :D

Rock

Jestli jste si pustili alespoň jednu z předchozích písní, tak se nemusíte bát ani tohohle. Vlak byla léta mou nejoblíbenější písničkou, já ji poslouchala ještě dřív, než jsem se naučila mluvit. Prý jsem tomu říkala "baba". Extreme jsem nedávno slyšela v televizi a vzpoměla si, že to odněkud znám. Asi z filmů, nebo co.
Punk

Další písnička z dětství. Puf a Muf se prostě musí. To jsou kočičky, písnička pro děti! Davová Psychóza je pro mě novinka, ale rychle jsem si je oblíbila. Jsou to prostě šílení pankáči, ale nejsem pak taky trochu *tink*, když jsem se Mozgovou Paralýzu od nich naučila hrát na klavír?