Zníš nějak nachlastaně

6. února 2017 v 17:08 | lmetalgirl |  Ostatní
Dlouho jsem nepsala, co vlastně v posledním čase dělám. Byla jsem na olympiádě z němčiny, ale soutěžila jsem i s maturanty, takže to bylo dost těžké. Normálně existují věkové kategorie, např. prváci s druhákama a třeťáci s maturantama, ale tady je jen "malý" a "velký" gympl. Bylo nás tam deset. A deset témat. Když se po ústní zkoušce vrátil jeden maturant, vypadal hrozně vyklepaně. Prý si vytáhl téma Vorbilder (v překladu můj idol) a najednou koktal a vůbec nevěděl co říct. Oproti mně seděla spolužačka, která se modlila, ať si nevytáhne Natur und Umwelt (příroda a životní prostředí). Když se vrátila, řekla mi, že samozřejmě, vytáhla si Natur und Umwelt. A pak jsem přišla na řadu já. Uměla jsem perfektně odpovídat na všechna témata...kromě die Feste. Nikdy jsem nevěděla, co by se na to dalo říct. Co se dá 15 minut povídat na "svátky"? Doufala jsem, že nedostanu to hrozné téma. A co jsem si vytáhla? Die Feste. Paní učitelka, co mě má na němčinu, vypadala dost naštvaně. Asi jsem toho moc neřekla. Nakonec jsem byla devátá v pořadí a nepostoupila.
Den po olympiádě jsem onemocněla. Chytly mě tak vysoké horečky! 39,8! Ležela jsem v posteli dva týdny, lila do sebe litry čaje a koukala na RebelTV. Čtyři dny jsem nemohla mluvit. Měli jsme mít zkoušku s kapelou, ale takhle jsem ani nemluvila, tuplem abych zpívala. Dopsala jsem si biologii a zeměpis, ale na tom tak nezáleží. Vůbec jsem nezahálela a objevila novou kapelu. Na chviličku přepnu jazyk...viem, že Slováci nemajú radi Maďarov. Nie tak čistých Maďarov, s tými som sa stretla a boli to fajn ľudia, ale slovenských Maďarov, ktorí žijú na Slovensku a nechcú sa prispôsobiť a len melú maďarsky. Videla som, ako to vyzerá v maďarských školách...na Slovensku. Slovenský Maďar sa na vás pekne nepozrie. No a tá nová kapela, ktorú som objavila, je z Maďarska. Sú ale úplne úžasní. Ich spevák sa volá Zoli, jeho matka je Maďarka a otec Róm, jeho dedko sa len tesne vyhol odsunu do Ausschwitzu a Zoli má s rasizmom skúsenosti (je trochu tmavší) a tak sa rozhodol napísať o tom pesničku.

Mají super písničky. I když možná trochu tvrdší. A to byl problém při nahrávání klipu k songu "Holocaust". Ektomorf na čele se Zolim chtěli točit přímo v Ausschwitzu, ale nikdo jim to nepovolil. Viděli však všechny ty vlogery, jak si tam natáčejí bez povolení a povídají k tomu, a tak si řekli, že to taky tak udělají. A udělali. Polovina klipu je z Ausschwitzu a Zoli řekl, že tam cítil tu hrozně negativní atmosféru a že se to hodí k jejich písničce. Doufá, že tím upozorní mladé lidi, aby neodsuzovali nikoho, když ho nepoznají. Na rasizmus.
https://www.rockhard.de/uploads/pics/Ektomorf_Holocaus_Video.jpg

Kromě objevu Ektomorfu jsem kreslila. Vrátila jsem se trochu ke Skid Row-u a další zdařilý portrét patří Rachelovi Bolanovi.

Dnes jsem už byla ve škole. Sice se pořád necítím až tak dobře, ale nemůžu zůstat další týden doma. Na gymplu všechno letí hrozně rychle. Nestíhala bych dopisovat. Hned jak jsem přišla do školy, spolužačka se na mě podívala a řekla: "Vypadáš nějak chcíple."
"Hodně chcíple," odpověděla jsem.
"No tak tos měla zůstat doma! A víš co? Nakaž mě, ať nemusím psát písemky!"
Už můžu mluvit, ale pořád kašlu a chřipím. A ta spolužačka mě chvíli poslouchala a pak že: "Ty zníš jako nachlastaná!"
No jasně. Děkuju za lichotku *sarkazmus*. Člověk si poví, že při takovém druhu zpěvu, jaký zpívám já, vůbec nevadí, že chřipím, že to možná zní i líp, ale to se plete. Takhle se zpívat nedá. Čeká mě na konci února koncert. Ať už mám konečně hlas v pořádku! Protože...

Jo a taky jsem dostala pololetní výpis. Samé výborný, výborný, čtyři chvalitebný a 1 dobrý. Když mi třídní (matikářka) dávala ten slavný papír, řekla: "Ještě chviličku a budeš mít samý jedničky! To jen já jsem taková hříšnice!"
Ta trojka je totiž z matiky. Potěšilo mě, že jsem lepší než "třídní inteligent". Ten dostal tři trojky. No co? Nikdo není dokonalý!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama