Zakazování koncertů jako za totality

26. února 2017 v 12:13 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Marduk sice jsou trochu trhlí, ale kdo není? Black metal je pro mnohé způsob, jak se odreagovat, uvolnit své pocity. Víte, když se člověk vyřádí v hudbě, pak má klid. To je podle mě důvod, proč jsou metalisti tak milí lidé. I když všude jsou výjimky...
Marduk jsou black metalová kapela, (dnes už bývalý) zpěvák "Legion" o nich řekl: "Black metal je pro mě: děsivé texty, brutální hudba."
I: "Myslíš, že lidé, kteří dělají black metal, jsou brutální? Jsi brutální?"
Legion: "Nevím. Já se cítím jako normální týpek, ale co je normální pro mě, může být extrémní pro někoho jiného...víš, když chceš vydělat hodně peněz, nemůžeš dělat do black metalu. To bych musel mít akustickou kytaru, nemít žádné vlasy a zpívat o holkách..."
Texty Marduku se hodně zaměřují na druhou světovou válku. To samé dělají Sabaton, Slayer atd. S nima však problém nemají. Proč s Mardukem? ANTIFA zakázala jejich koncert v Americe, prý jsou to "nacisti".

O několik hodin později zveřejnil pořadatel ještě jednu informaci. Prozkoumal všechny interview Marduku a přesto, že v nich nebyla jediná známka toho, že by Marduk byli nacisti, nebo podobně smýšlející extrémisté, stejně koncert zakážou. No je tohle demokracie?
Marduk (ale i jiné black metalové kapely) měly už v minulosti problémy, že o nich někdo šíří nepravdivé drby. Legion osobně prý "byl tak naštvaný na jednoho kytaristu, že ho zabil". Zajímavé je, že daný kytarista žije. Není to křivda? Dovolili by jste si říct o někom, že je vrah, když jím není?!
Erik má dvě děti, už nezpívá, protože má moc práce (vždyť kdo by se nenechal potetovat od tak slavného člověka?).
Ale odsoudit kapelu bez důkazů, je vrchol. Vždyť název jejich alba i touru Frontschwein znamená "svině z přední řady", tím narážejí na nacistické vůdce. Jako třeba písnička The Blond Beast, neboli blonďatá příšera, čímž myslí Reinharda Heydricha. Tady si můžete přečíst podrobný rozbor jejich písní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama