Jak (ne)držet mikrofon

10. února 2017 v 20:40 | lmetalgirl |  Hudba
V posledním čase mi nějak nechce zobrazovat obrázky, ale to nevadí, jednou se na to vrhnu a všechno to poopravuju...nápad na tenhle článek přišel nějak samovolně. Všimla jsem si různých zpěváků, jak drží mikrofon, tak proč je neroztřídit? Hlavní typy jsou STOJANOVÝ a BEZ STOJANU. Jak to asi vypadá?

Stojanový typ sloup


Nádherný příklad. Vypadá to hezky a elegantně, ale ani za svět se nemůže pohnout. Tento způsob používají často zpěváci opery, třeba ženy při tom mají ruce nějak sepnuté, nebo sloupy můžou držet jednou (někdy oběma) stojánek, ale nehnou se. Do podvětve sloupu patří i sloupy, které u stojanu gestikulují rukama...ale taky se nehýbou.

Stojanový typ hyperaktivní

http://ampthemag.com/wp-content/uploads/2016/03/axl-rose-ppcorn-2016.jpg

Modela nám tady dělá Axl Rose, ale neříkám, že pořád zpívá se stojanem(ještě hodně let dozadu měl dokonce už bezdrátový mikrák!). Ale typ hyperaktivní prostě všude musí se stojanem, mává ním, div, že ním nikoho nesrazí k zemi...ale lidem se to líbí a vypadá to super.

Ten-co-se-drží-dál

http://www.hollywoodvocalstudios.com/wp-content/uploads/2015/11/singing-2.jpg

Nikdy jsem to nepochopila, já prostě musím mít mikrák blíž k sobě :D ...buď mají Ti-co-se-drží-dál tak silný hlas, nebo nevím, jak to funguje...někteří stojí od daného zařízení teda hoodně daleko. Nejdou na playback?

Požírač

http://pressplay.at/wp-content/uploads/2012/06/As-I-Lay-Daying-%C2%A9-2012-Alexander-Blach.jpg

Tihle lidi no...mají zas mikrofon přesně opačně. Téměř ho sežerou. Můj osobní názor je, že právě oni způsobují rezavění mřížek nad zesilovači, jak na ně plivou sliny. Musím se přiznat, že jsem tak trochu Požírač. Je to můj styl, no...ale zas se držím myslím celkem v bezpečné vzdálenosti. Když si někde na festivalu půjčím mikrofon, není příjemné mít pusinku u rze. Naštěstí, máme i vlastní, nerezavé.

Tlumič

http://www.stalker.cd/images/photogalerie/000_bilder_im_text/Wacken_2006/Soulfly%201.jpghttp://bzmedia.cz/band/ra/radiojerevan/gallery/profile.default/iu2mupF102IVGPwt0goi0xbe_jFqWtlN.jpg

Takže, už podle obrázku vidíte, že já jsem hlavně Tlumič. My nedržíme mikrofon za to místo, kde se držet má, ale za mřížku a tak vlastně...tlumíme. Nevím proč, ale drží se mi to tak líp...

Hyperaktivní


Absolutně nejaktivnější člověk na pódiu, jakého jsem kdy viděla, je Erik "Legion" Hagstedt. Normálně si najděte na YT Marduk Azrael San Francisco 2001 (bez zvuku raději, vy, blogeři poslouchající rádiovky) a koukejte se. Hodně hyperaktivní je i Seregor z Carach Angren...a já. Musím pořád něco dělat rukama. Když se snažím svoji gestikulaci omezit, pak se nevědomě rozpohybuju nohama. No a to už vypadá divně, když tam tančím...a tak se snažím nehýbat a vypadám jako blb. Moje nejjistější pozice je pak vyložená noha na bedně (jako na obrázku o kousek výš) a vypadá to i dobře na fotkách. My hyperaktivní musíme točit vlasama, máchat rukama, předvádět jakousi řeč pro hluchoněmé...no u growlu to je téměř nutnost, když nikdo nerozumí :D .

Antigravitace

(Mefisto-bývalý zpěvák Jerevanu)

Teda tohle jsem viděla jen u dvou lidí. Vůbec nevím, jak to tady Mefistofeles vlastně drží, ale dělá to pořád. Absolutně opačně :D . Jako jo, je to kluk, ale prý vypadá jako já. No, máme několik společných věcí...dlouhé vlasy, náušnice, podobný hlas, podobný styl oblíbené hudby, oba máme kolem 160 cm...ale narozdíl ode mě to je kluk, má mezeru mezi zubama a je starší :D

Znáte ještě nějaké jiné zvláštní typy držení mikrofonu? Klidně mě poučte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama