Tak kule to nebyla a Německo

22. prosince 2016 v 10:40 | lmetalgirl |  Ostatní
Pamatujete si na můj nedávný článek, že z chemie budu mít pětku? Slíbila jsem, že vám řeknu, co to nakonec bylo. Byla to čtyřka. No asi tak. Učitel, když viděl mou písemku, sedíc na lavici: "Čtyřka? Hezkýýýýý!"
Tak jedna čtyřka se zvládat dá.
Oboznámím vás se zážitkem z Drážďan. O několik dní se stala tragédie v Berlíně. Byla jsem ráda, že jsme v sobotu se školou byli v Drážďanech a ne v Berlíně. Cestou tam byla děsná mlha, ale jen co jsme se přiblížili k německým hranicím, vyšlo sluníčko. Poznámka jednoho z učitelů: "V Německu je vždy líp. I to počasí to pozná!"
Počas prohlídky města mi nebyla zima, najednou však vidím, že mám úplně bílý omrzlý malíček na levé ruce. Rychle ho zahřívám, ale necítím ho. Po prohlídce s kamarádkama běžím do obchodního centra, abych si na to pustila vodu. Co nevidím? Fronty na záchod, jež svět nezažil. Všechny předběhnu. Samozřejmě, že teta chce zaplatit. Vyhřknu: "Darf ich nur meinen Finger waschen?"
Pustí mě. Liju si na malíček litry vody a za mého uboleného sténání se mi do něj pomaličku vrací barva. Nejdřív zrůžoví článek nejblíže k ruce, pak i druhý, a nakonec i nehet. Měla bych si na to teď pustit trochu teplejší vodu, ale nemůžu přijít na způsob, jak se to dělá. Oslovím nějakou mladou Němku: "Entschuldigung, wie kann ich warm Wasser...?"
"Nur kalt Wasser," odpoví něco v tom smyslu a já utíkám za kamarádkami: "Je tam jen studená voda."
V obchoďáku si koupím rukavice. Z čistě technických důvodů. Když jsme pak potkaly učitele, který řekl o počasí, zeptal se nás: "Tak co? Koupily jste dárečky?"
"Jo," odpovíme hrdě.
"V Primarku, že jo?"
"Jo."
"Já nechápu ty lidi tam. Co tam můžou kupovat? Vždyť tam nic není," diví se učitel.
"A co jste koupil vy?"
Učitel se na nás zadívá: "Dva balící papíry."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama