Prosinec 2016

Tak kule to nebyla a Německo

22. prosince 2016 v 10:40 | lmetalgirl |  Ostatní
Pamatujete si na můj nedávný článek, že z chemie budu mít pětku? Slíbila jsem, že vám řeknu, co to nakonec bylo. Byla to čtyřka. No asi tak. Učitel, když viděl mou písemku, sedíc na lavici: "Čtyřka? Hezkýýýýý!"
Tak jedna čtyřka se zvládat dá.
Oboznámím vás se zážitkem z Drážďan. O několik dní se stala tragédie v Berlíně. Byla jsem ráda, že jsme v sobotu se školou byli v Drážďanech a ne v Berlíně. Cestou tam byla děsná mlha, ale jen co jsme se přiblížili k německým hranicím, vyšlo sluníčko. Poznámka jednoho z učitelů: "V Německu je vždy líp. I to počasí to pozná!"
Počas prohlídky města mi nebyla zima, najednou však vidím, že mám úplně bílý omrzlý malíček na levé ruce. Rychle ho zahřívám, ale necítím ho. Po prohlídce s kamarádkama běžím do obchodního centra, abych si na to pustila vodu. Co nevidím? Fronty na záchod, jež svět nezažil. Všechny předběhnu. Samozřejmě, že teta chce zaplatit. Vyhřknu: "Darf ich nur meinen Finger waschen?"
Pustí mě. Liju si na malíček litry vody a za mého uboleného sténání se mi do něj pomaličku vrací barva. Nejdřív zrůžoví článek nejblíže k ruce, pak i druhý, a nakonec i nehet. Měla bych si na to teď pustit trochu teplejší vodu, ale nemůžu přijít na způsob, jak se to dělá. Oslovím nějakou mladou Němku: "Entschuldigung, wie kann ich warm Wasser...?"
"Nur kalt Wasser," odpoví něco v tom smyslu a já utíkám za kamarádkami: "Je tam jen studená voda."
V obchoďáku si koupím rukavice. Z čistě technických důvodů. Když jsme pak potkaly učitele, který řekl o počasí, zeptal se nás: "Tak co? Koupily jste dárečky?"
"Jo," odpovíme hrdě.
"V Primarku, že jo?"
"Jo."
"Já nechápu ty lidi tam. Co tam můžou kupovat? Vždyť tam nic není," diví se učitel.
"A co jste koupil vy?"
Učitel se na nás zadívá: "Dva balící papíry."

Kule!

2. prosince 2016 v 16:00 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Jsem v prváku na gymplu. Je nás tam ve třídě 28 talentovaných žáků. Já si dovolím říct, že jsem nejchytřejší holka z těch 22, co nás tam je. Zvládám fyziku, češtinu, zeměpis, dějepis, jazyky, miluji chemii a většinou mám jedničky. To je síla, protože tenhle gympl je fakt těžký. Sama sobě se divím. Hraju na několika hudebních nástrojů, zpívám a myslím, že i celkem hezky kreslím. A přesto jsem zkazila písemku z mého oblíbeného předmětu: chemie. Byly to čtyři vzorce. Vycházely mi tam buď celkem jednoduché kyseliny, nebo nějaké těžké tetraoxo nevím co. A tak jsem se rozhodla napsat ty jednoduché. A bylo to špatně. Byly to prostě příklady na nachytání. A poprvé v životě asi dostanu z chemie pětku...neboli kuli. A tak si říkám: "After all this time?"
Ano, bohužel. Za všechny léta chemie poprvé pětka. A když já, třídní mozek(sorry za to ego, ale je to pravda), dostanu 5, co dostanou ostatní?
Chemikář naštěstí ty písemky ještě neopravil, ale přinesl nám písemky z oxidů a principů vytváření orbitalů. Ano, psali jsme předtím dvě. Za jednu hodinu. Prakticky to bylo na stejném papíře, ale za každou je známka. Z principů mám jedničku a z oxidů taky. Uuuf. A pokračovali jsme v učivu. Trochu jsme za druhou třídou, a tak chemikář řekl: "Dnes zkoušet nebudu, musíme dostihnout tu druhou třídu. Možná se nám to podaří na pololetí. Je jen otázkou času, kdy ale D.J. (génius na chemii z té druhé třídy) dostihne tady Gurínovou."
Významně na mě koukl a já jsem si v duchu řekla: No tak už mě dostihl. Z poslední písemky budu mít kuli!
Můj obrázek :D lmetalgirl.deviantart.com

Co myslíte? Je občas fajn dostat pětku?