Září 2016

Hodnocení nových písniček

13. září 2016 v 17:12 | lmetalgirl |  Hudba
V létě 2016 pár kapel zveřejnilo první ochutnávky z nových albumu. Několik albumu už vyšlo. Tady je moje hodnocení: *-nuda, **-celkem fajn, ***-slušný nářez, ****-perfektní

Megadeth ***

http://dystopia.megadeth.com/images/dystopia.jpg

Megadeth, věčně zastíněna slávou Metallicy, ji teď předběhla o sto procent. Nejenže Dystopia už je v prodeji a Metallica ještě ne, ale i kvalitou muziky je Megadeth před Metallicou. V novém videu Post American World Dave kritizuje Ameriku. I když jeho hlas není to co býval (všichni stárneme), a i přesto, že refrén po prvním poslechu není až tak čitelný, je chytlavý.

Pain ****

http://www.nuclearblast.de/de/data/bands/pain/releases/pain-coming-home.jpg

Peter Tagtgren nepřekvapil dalším motívem vesmíru. V interview pro český Spark o Coming Home řekl: "...nastal čas udělat něco, co jsem už pár let nosil v hlavě a nastal čas nápady dotáhnout. Odpojit se od vnějšího světa a zahrabat se do vlastních věcí."
První song "venku" byl Black Knight Satellite. Jde o perfektní věc dotáhnutou až do konce. O všechny nástroje a zpěv se stará jen jeden člověk, jak obvykle, Peter. Včera vyšel oficiální videoklip k I Wannabe. Texty jsou o tom, že nemáme věřit všemu co vidíme a Peter se ptá, jestli chcete být prezidentem, soudcem, podvodníkem, nebo bojovat za nevinné. Ostré téma. Další song je pravděpodobně pravdivě brutální. Call me vzniklo pozváním Joakima Brodéna ze Sabatonu. Peter jim totiž už dlouho pomáhá se Sabatony. Každopádně, nové album bude pecka.

Equilibrium ***

http://www.nuclearblast.de/fr/data/bands/equilibrium/releases/equilibrium-armageddon.jpg

Od Equilibrium jsme čekali spíš pivo a němčinu...a baf! Oni se vyvalí s mnohem tvrdším zvukem, globálním měřítkem a v kapele už není žádná žena. Hned první songy, co vylezly na svět, byly anglicky. Sorry, hoši, ale zní to divně. V Born To Be Epic je dokonce refrén bez textu. Přiznejme si, že je to dost zvláštní. Ale hodně veselé a chytlavé. Nedávno vyšel oficiální klip Eternal Destination s hlubokým dojímavým tématem války. Konečně písnička v němčině. Nádherně vypadá ta část, kde holčička mluví německy a pak rostlinkou zachrání svět.

Metallica *

https://up-1.cdn-fullscreendirect.com/production/photos/7549/original/20160818_193928_7549_939483.jpeg

Metallica není to, co bývala. I když se snažili opravit svuj image novým albumem, no to i tak nevypadá moc slibně. Klip Hardwired sem ani dávat nebudu. Pusobí chaoticky, kvalita je nějak odfláknutá. I když jsou tam použitelné riffy, všechno to zní nudně. Sorry.

Darkthrone ****

http://assets.blabbermouth.net.s3.amazonaws.com/media/darkthronearcticcd.jpg

Darkthrone se vracejí ke svým temným metalovým kořenum. Punk to nebude ani zdaleka. První song "venku" je Tundra Leech. Všude se šíří pozitivní ohlasy. Darkthrone, tvořen jen dva členy, skombinoval všechny druhy metalu do epického díla, co se jen tak nevidí. Člověk by čekal, že takové temné složité věci budou těžko zapamatovatelné. Tady to neplatí. Refrén Tundra Leech si zapamatuje a začne zpívat i ten, co nemá rád tuhle hudbu. Když to porovnám s Metallicou: Fenriz z Darkthrone na Metallice vyrostl (čili Metallica je o level výš) a komponováním muziky bez peněz Darkthrone mělo strašný nekvalitní zvuk. Na starších albech je vážný problém rozpoznat jednotlivé nástroje, a to nemluvím o srozumitelnosti textu. Časem Darkthrone "zbohatli" a mají vlastní studio, ale pořád trvají na nekvalitním zvuku. Nový album však bude pravděpodobně lepší než Metallica (a Metallica spadne o kus níž).

Dymytry ****

http://dvd.box.sk/newsimg/dvdmov/max1458330881-front-cover.jpg

Už třetí album v zoznamu s motívem sci-fi. Zdá se, že kosmonaut na motivu znamená dobrou hudbu. Dymytry nejsou výjimka. Agronaut je pestré album se silnými texty. Videoklipy je na Věrni zustanem také zajímavý, hlavně čekám na Pekelní Andělé.
Posledním očekávaným albem bude Maximalism od Amaranthe. Zatím nic nevypustili, tak čekáme...

Nejlepší moderní skladatelé hudby

9. září 2016 v 16:27 | lmetalgirl |  Hudba
Když se řekne hudební skladatel, většina si představí Mozarta, Bacha, Beethovena a podobně. A co moderní (respektive ještě žijící) skladatelé?


4. místo

Vlado Hudec

http://www.vladohudec.com/
Věk: ?
Krajina: Slovensko
Zaměření: filmová hudba


Vlado Hudec je méně známý. Jako tínedžer měl nejvíc rád Metallicu. Nejlepší písně: Revelations, The way of the sword, The circle of life,...

3. místo

Brunuhville

https://yt3.ggpht.com/-V53LB0xhWMU/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/finWLblqf18/s900-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpg
http://www.thecelticcrier.com/uploads/5/0/0/4/5004043/4704001.jpg?461

Věk: 27 let
Krajina: Portugalsko
Zaměření: filmová hudba

Vlastním jménem Bruno Miguel Correia José: aka BrunuhVille je mladý hudebník z Portugalska. Jeho nejlepší písně jsou například Dragon Empress, The Wolf and the Moon,...

2. místo

Adrian von Ziegler

https://pbs.twimg.com/profile_images/593849938972377089/JjlKHD5D.jpg
http://orig10.deviantart.net/ab46/f/2012/256/8/2/__love___by_carinagrimm-d5ejnea.jpg

Věk: 26
Krajina: Švýcarsko
Zaměření: keltská hudba, filmová hudba, relaxační hudba


Adrian složil už 15 albumu. To nedokázal žádný skladatel ze seznamu, který tady dávám. Má i nejvíc odběratelu na YouTube. Momentálně překonává deprese, se kterými mu pomáhá jeho milovaná Carina, která pochází z Rumunska. Svou hudbu odmítá publikovat ve filmech. Nejlepší písně: Feather and Skull, Nidhoggr, Into Sunlight, Gleipnir,...

1. místo

Clemens Ardek Wijers

http://67.media.tumblr.com/054b63d4708e9eb3805a1895a70bce85/tumblr_nveala9BPP1rgysl5o5_500.gif
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/52954_553199004705632_229258041_o.jpg

Věk: 33
Krajina: Holandsko
Zaměření: klasická hudba, filmová hudba

O Ardekovi jsem už jednou psala. Hraje v kapele Carach Angren, spolupracuje s projektem Lindemann (s Tillom Lindemannom /Rammstein/ a Petrom Tagtgrenom /Hypocrisy, Pain/). Jeho hudba byla použita ve spoustě animovaných i hraných filmech a reklamách. Online učí hraní na klavír. Nejlepší písně:
  • Carach Angren: Bitte Totet Mich, The Sighting Is A Portent Of Doom, The Shining Was A Portent Of Gloom, Two Flies Flew Into The Black Sugar Cobweb,...
  • She Danced To Her Death, Mechanical Hero, Freedom,...