Proč zrušili MoM?

8. dubna 2016 v 15:53 | lmetalgirl |  Téma Týdne
"Musíš to zažít". Tohle je nejpřesnější označení. Přesněji, bylo. Made of Metal, nejmenší z velkých českých festivalů, byl totiž zrušen. Teď se pokusím napsat review o MoM 2014, aby jste viděli, že zrušit to byla chyba.
mom
Bloudění po Hodoníně. Známky toho, že je nablízku metalový fesťák: všude metalisti. Naštěstí nám v bloudění pomohli milí metláci: "Jedete na Ensiferum?"
"Ne, my jedeme kvůli Amaranthe," odpověděli jsme zaskočeni, protože jsme tehdy o nějakém Ensiferum ani nevěděli. Byli jsme tak nadšení, že jsme v autě pustili na plné pecky Amaranthe. Hlasité malé červené autíčko překvapilo zástup metalistů kráčejících na fest. Protože jsme přišli až v poslední den (neděle), už pro nás neměli normální náramky, tak nám dali speciální. Totiž 2014 byl první ročník festivalu a překvapivě přišlo víc lidí než čekali.
V příjemném teplu jsme se přecházeli mezi betonovými garážemi a opláceli jsme úsměvy. Všichni jsme byli jako rodina. První kapely nebyli až tak zajímavé, proto neměli až tak hodně fanoušků. Přesto zaujal český
doom Silent Stream Of Godless Elegy (SSOGE) s violončelem, zpěvačkou a growlerem. Podařilo se nám odfotit s kapelou Ancient Bards, protože s nima byl nějaký fajn chlapík na invalidním vozíčku a obrovským mečem. A taky dobře hráli.
Akorát jsme mu moc nerozuměli, protože mluvil italskou hatlaninou angličtiny. Španělé Dark Moor přilákali víc lidí, ale byli trochu vážní, takže první kapela, která udělala "boom" byla Gormathon. Už při zkouške na bicí bylo jasné, že jde o profíky. Bubeník to rozjel tak rychle a silně, že připomínal zvuk diesel motoru. I když to byli staří metalisti, kterých nikde kromě Švédska neznali, dokázali to, že publikum řválo spolu s nima. Zpěvák kromě dunivého growlu i zpíval a nadprůměrně dlouhé vlasy si zastrčil za opasek.
Nakonec jsme potkali i slavné metalisty a něčím je překvapili. Čím a jak, to se dozvíte v příští části, pokud chcete. A jak nakonec dopadl Made of Metal? ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 8. dubna 2016 v 18:13 | Reagovat

moc ti to sluší na té fotce.. :-) ;-)

2 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 9. dubna 2016 v 9:59 | Reagovat

[1]: děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama