Prosinec 2015

Schizofrenicky

27. prosince 2015 v 13:47 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Nevím, možná se vám to zdá, že se to dá chápat i jinými zpusoby, ale já mám pocit, že tohle téma je hodně schizofrenické. No tak, co myslíte? Mé druhé já.
Připomíná mi to fantasy knížky od slovenské spisovatelky Marje Holecyové, kde vystupovala postava dívky Natrigy, ale každý, kdo si vybavil její jméno, hned věděl: "Aha, jo, Natriga a Atriga!"
Protože Natriga pořád mluvila o stydlivé dívke Atrige v její hlavě, která se nechce ukázat nikomu kromě Natrigy. Když se jedna z hlavných postav, Miseag Mursa, prakticky řečeno, ožral magickým nápojem ludreforou, přišel domu a mumlal něco o jeho druhém já, Moseagovi: "Že je to super? A to si ještě neviděla mé třetí já, Mosaga!"
Dovolím si skopírovat větičku ze stránky: http://books-mylife.blogspot.sk/2013/07/top-tyzdna-1-oblubene-postavy.html
Milujem toho chalana. Ak ste ešte nečítali Mariotovych dedičov, tak robíte veľkú chybu a mali by ste ju rýchlo napraviť. Kým nebude neskoro.
miseag Na obrázku je zmíněný Miseag. Nevím jaký kluk to je, (protože to nebylo zfilmováno) ale musíte uznat, že je roztomilej Úžasný.
Chtěla jsem říct, že nejsem sobecká a nemluvím o svém druhém já (žádné totiž nemám).

Vzpomenula jsem si, že o druhém já mluvil bubeník Kjetil Vidar-Haraldstad (Frost) v interview pro Until the light takes us. Když chcete, tady je odkaz, Frost tam na začátku blábolí o nějakém plakátu a pak asi do první minuty o svém druhém já: https://www.youtube.com/watch?v=56GuIKRf154
Vlastní (muj) překlad: "Vybral jsem si jméno Frost, protože jsem se stal členem kapely Satyricon a chtěl jsem jméno, se kterým bych se mohl identifikovat jako black metalový hudebník. Chtěl jsem tím vyjádřit tu stranu mé osobnosti, kterou zajímala velikost a chlad black metalu. Je to alter-ego, chápete.
Pomáhá mi to zaměřit se na genialitu black metalu a hrát geniální hudbu."

Takže mě je těžko mluvit o druhém já, doufám ale, že jsem vás inspirovala, jen to prosím, nekopírujte.
frostfrosst

Typické slová sk cz

13. prosince 2015 v 16:44 | lmetalgirl |  Ostatní
Porazí ma z toho českého "mrtě"...vraj to znamená "veľa", ale je to používané strašne nelogicky. Pripadá mi to, že je to hádam najpoužívanejšie slovo mladých Čechov.
A typické slová Slovákov?
Ťažké sa zamyslieť. Žeby "oné"? Alebo "furt". Čo myslíte vy?

Čeština vs Slovenčina

13. prosince 2015 v 16:33 | lmetalgirl |  Ostatní
Jdeme porovnat jazykové paradoxy! Kdo se těší? No tak, nebude to tak děsné! Smějící se

sk Kapusta vs cz Zelí!
kapusta\zeli
sk Kel vs cz Kapusta!
(Dovolím si sem zkopírovat příběh ze stránky http://pc.poradna.net/q/view/14855-cestina-vs-slovenstina-jazykove-paradoxy)
To byli moji kamoši zas jednou na SK, tuším že v Tatrách a byli v hospodě a měli hlad a viděli "kapustu a mäso" a jeden z nich to ohodnotil "fuj, kel nežeru" a pak se divil, že ostatní maj zelí.

sk Morčacie vs cz Krůtí
Slováci nejí morčata, ale krocany, tedy morky/moriaky!
krocanmorka

sk Baklažán vs cz Lilek
Doufám, že se kamarádka nenaštve, že zveřejním, co jednou řekla...Konečně umím nový slovo! Ty jeden baklažáne!
baklazanlilek

sk Parené buchty vs cz Kynuté knedlíky
(Znovu připomínám kopírování ze zmíněné stránky)
Jednou za mnou přijel kamarád ze Slovenska, chodili jsme po Praze a šli poobědvat pivo. Tam bylo na jídelním lístu: "Kynuté knedlíky" a co že prej to je. Začal jsem sáhodlouze vysvětlovat, že je to knedlík s ovocem atd atd. Kamarád na mě stále koukal jak na troubu. "Tak se podívej támhle, ten blbec to právě žere!" Není nad názorný příklad. Kamarád zajásal: "Jaj, parené buchty!"
knedlikybuchty


sk Žemľa vs cz Houska
zemlahouska

!!!Nejhorší věta, kterou mužete říct Slovákovi!!!
.
.
.
.
.
.
.
"Dej mi to dítě, ať si ho pochovám"
Pochovať=Pohřbít
!!!

Přeji hezký den