Listopad 2015

Jak jsem se dostala k metalu

22. listopadu 2015 v 12:34 | lmetalgirl |  Hudba
Proč píšu česky? Teď žiju v CZ!
Na začátku jsem poznala jedině Metallicu, kterou poslouchal táta, ale nelíbila se mi. Jednou mi pustil Within Temptation-Stand my ground a mě se to prostě zalíbilo. Takovej popovej operní metal (jo, já vím, že je to gothic symphonic metal!) s ženskou v nádherných šatech a dějovou linii točící se kolem tlusté knihy-zalíbilo se mi to až tak, že jsem si to pouštěla asi 10 x za sebou a pořád jsem neměla dost. Zato máma jo. Tak jsem se stala velkou fanynkou WT, album The Silent Force běžel dokola a já objevila Nightwish. Moje první písnička od NW byla Phantom of the Opera, kterou mi pustil táta, ale nějak mě to nechytilo. Zalíbila se mi až Amaranth s Anette. Po Nightwish následovalo Amaranthe s novým klipem The Nexus. Cpala jsem si do hlavy celou wikipedii týkající se metalu, takže jsem věděla, že Andy zpívá nějaký growling. Po Amaranthe jsem objevila několik málo známých skupin, které často neposlouchám, ale ráda se k nim vracím (Ghost Brigade, Evig Natt,...). Moje první písnička od Arch Enemy-a tedy první, co mě přivedla ke growlingu-byla Under Black Flags We March. Pustila jsem si to několik krát za sebou, abych se ujistila, že to skutečně zpívá žena.
Naučila jsem se growling, jela pro srandu do Talentu a teď bych si ráda našla kapelu, kde bych mohla zpívat, ale žádná v okolí není Zamračený.
Vaše Lenka
jaa

Big bang a šedý svět

20. listopadu 2015 v 15:55 | lmetalgirl |  Téma Týdne
Život bez kouzel je šedý, ponurý a smutný. Proč?
Přejděme si to pěkně po pořádku. Vznik vesmíru aneb Velký třesk. Je jedno, z jakého hlediska to bereme, biblicky nebo vědecky-Věda bez náboženství je chromá, náboženství bez vědy je slepé-vznik vesmíru je samo o sobě zázrak nebo kouzlo.
BIG BOOM
https://i.ytimg.com/vi/3PvnNREu4KQ/maxresdefault.jpg
Vznik Sluneční soustavy a Země: další zázrak. Vznik života: znovu kouzlo.
vznik zeme
http://www.wonderwikikids.com/wwkimages/Know_Why/earth_formation.jpg
Všechno, co okolo sebe vidíte, jsou kouzla, i když si to možná neuvědomujete. No tak, zkuste odtrhnout oči od internetu a podívejte se na věci kolem vás. Svět plný zázraku.
Kdyby nebylo kouzel, co by vlastně bylo? Nic, vážení. Konec filozofování.