Říjen 2015

Jak být metalista? 2

19. října 2015 v 19:23 | lmetalgirl |  Hudba
Hlavně návod pro popíkaře, děti a metalisty, kteří se nudí.
 • Domácí zvířata. Klidně si nějaké pořiďte, hlavně KITTIES ARE METAL! (Ale nevadí ani psy a tak.) Ten metalista s kočičkou je strašně cute! :3
  Alissmetal cat
 • Botičky! Nejvíc brutální jsou boty jako Steely, Martens a podobně, hlavně ať to má dost dírek...botičkyConverse si mužete dovolit (a to jen černo-bílé), až když budete tak slavní jako Alexi Laiho nebo Michael Amott Smějící se.
 • Co do metalu nepatří? Puntíky, proužky, ale hlavně kytky nechci vidět!!! Ani žádnej takovýhle pokus o emo-metal!
  emo metal
 • Malé povzbuzení: co když všechny oblíbené postavy poslouchají metal? Metal 1Metal 2Metal 3Metal 4

Jak být metalista?

17. října 2015 v 17:45 | lmetalgirl |  Hudba
Hlavně návod pro popíkaře, děti a metalisty, kteří se nudí.
 • Poslouchat metal. Co to znamená? Zjistit si, co to vlastně je. (Při čtení zdlouhavých članku na Wikipedii doporučuju dávku trpělivosti.)
  Jinak si mužete poslouchat co chcete, ale na veřejnosti si rychle osvojíte zpusob představování se: Jsem metalista. (Protože metal je brutální a vy chcete být brutální!)
 • Buďte brutální, ale nebuďte brutální, protože je to cool. Být metalistou není "cool", je to BRUTÁLNÍ! Co znamená být brutální? I když tajně posloucháte Within Temptation nebo nějakej popík, nikomu to neříkejte. Jedině když potkáte jiného metalistu.
 • Otázka náboženství. Je fuk, v co věříte nebo ne, to je vaše osobní věc. Jen počítejte, že metalová komunita nemá ráda křesťany (i když je metalových křesťanu hodně). Myslím, že taky je dost ateistu. Pak je několik nadšencu/vyznavaču starých evropských náboženství a několik málo satanistu.
 • Jak se oblékat? Brutálně! (Nejdřív najděte rozdíl mezi emo a metalem, punkem a metalem a vlastně vším a metalem.) Metalisti někdy nosí z rocku převzaté kárované červené košile, ale hlavní barvou je černá. Když chcete být zatvrdlej Thrash metalista (THRASH, ne TRASH!), kupte si džínskovou vestu, dejte si na ni kopu nášivek s logami kapel, oblečte si džíny a triko Metallica.
  Když chcete být fakt brutální Death metalista, buďte buď v černým, nebo v černým s maskáčovými nohavicemi a velkými botami. Když chcete být nejvíc brutální, buďte Black metalistou. Oblíkejte si jenom černou barvu, velký boty a corpse paint.
  Death metal
 • Doplňky Metalisti nosí kovošrot jako ostnatý náramky, opasky s pyramídkama, řetězy na nohavicích a podobně. Když nejste Alexi Laiho (co nejste), a nejste jeho velkej fanoušek, nenoste klobouky a čepice jako on.
  Alexi Laiho Sluneční brýle jsou povoleny.
 • Jak se správat jako metalista?Neusmívejte se na veřejnosti. Noste trička brutálních kapel. Pijte pivo (Pokud vám je míň než 18, Kofolu). Poslouchejte metal. Když tak zajeďte s rodinou na koncert metalové kapely, z které vaše rodina nedostane infarkt. V metalové společnosti se správejte úplně normálně. Tam je jedno, jestli se budete smát a pořád o něčem mluvit, nebo budete mlátit hlavou na svoji oblíbenou písničku a řvát slova.
  Pamatujte, na veřejnosti jste brutální metalista! A to je asi tak všechno. Hlavně poslouchejte metal!
  Metalhead

Novinky 2015

3. října 2015 v 19:01 | lmetalgirl |  Hudba
Rok 2015 přinesl do světa metalu nečekané množství nových albumu a klipu. Fanoušky opětovně přitáhl Slayer(Repentless) nebo Iron Maiden(The Book of Souls). Přináším názor na tři nové alba melodického metalu. Zajímavé je, že všechny jsou z Finska. Smějící se
The Book of souls
3. Stratovarius-Eternal
Power metalová kapela založená v roce 1984 má překvapivě v talónu další album. Eternal
Jako první písničce se cti videoklipu dostalo Shine in the Dark. https://youtu.be/--RFWXDr20I
Zalíbila se mi na první poslech. Moderní a kvalitné zpracování zpívajícího Tima Kotipelta v studiu s kombinací čitelních slov je výbornou volbou. Dostane vás hlavně lehce zapamatovatelný refrén.
Druhá písnička My Eternal Dream vypadala jako velký boom. Ano, zajímavý klip a prostředí. Písnička mě nezaujala. Připadala mi dost jednotvární a nudná, plus dlouhá. https://youtu.be/9qoGx8x4ltw
Zatím poslední klip je znovu Shine in the Dark, teď ale live Wacken. Připadá mi to suché. Posuďte sami:
https://youtu.be/0wzo0qqi_Ng
2. Children of Bodom-I Worship Chaos
Očekávaný album melodicko death metalové kapely založené v roku 1993.
ChaosCOB
Úspěch zožala hned první písnička I Worship Chaos.https://youtu.be/Bhhqmk6Koj4
Je trochu krátká, zato plná dobrých riffu. Jako official lyrics video je kvalitné.
Klip k písničce Morrigan pusobí divně.https://youtu.be/jm3kDrBTlt8
Melodie fajn, video hodnotí i víc lidí jako nesmyslný.
Další lyrics video I Hurt má úžasnou melodii, sólo ani není třeba. Slova se však nedají pořádně číst. https://youtu.be/RKquDyJYQWg
1. Nightwish-Endless Forms Most Beautiful
Tuto skupinu ani nemusím představit..jo, musím: symfonický metal založen v 1996. Co přinesl album s novou zpěvačkou Floor Jansen?
NWNightwish
Dlouho očekáván nový album s novou zpěvačkou. Musím říct, že se jim znovu vydařil album cover. První písníčka udivila hned svým názvem: Élan. Ale zklamala. Je to popík s popovým klipem a nezachrání to ani věčný génius Tuomas. https://youtu.be/zPonioDYnoY
Z Floor udělali tuctovou popovou namalovanou zpěvačku.
Druhý klip Endless Forms Most Beautiful je lepší jen v tom, že jsou tam hezky zpracované slova. Floor s prominutím vypadá jako ošklivá panda. Písnička má nějaký řáz, to jo, ale zas...popík. https://youtu.be/VUb1p8fm7Ag